06
آوریل

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

بازار املاک اسپانیا طی سال های اخیر یکی از بازارهای جذاب سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی بوده است. با پیش بینی رشد این بازار به صورت سالانه و مزایای غیر اقتصادی آن مانند اخذ اقامت و دسترسی آسان به کشورهای مختلف جهان، سرمایه گذاران بسیاری خرید ملک در اسپانیا را از گزینه های اصلی خود قرار داده اند.

دولت اسپانیا طی ۱۳ سال اخیر گزینه اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را در دسترس سرمایه گذاران قرار داده است تا علاوه بر جذب سرمایه های خارجی و ایجاد منافع اقتصادی برای صاحبان سرمایه، امکان اقامت در اسپانیا را نیز برای آنها فراهم سازد. از این رو، سرمایه گذاران خارجی علاوه بر سود سرمایه گذاری، می توانند از مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک بهرمند شوند.

مزایای خرید ملک در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می تواند علاوه بر سود، مزایای زیر را نیز برای شما فراهم آورد:

 • دسترسی به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان کسب اقامت بلند مدت و دائم و شهروندی اسپانیا
 • امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های اسپانیا برای سرمایه گذار و خانواده او
 • امکان ایجاد کسب و کار و توسعه سرمایه گذاری
 • دسترسی به سیستم بانکی بین المللی اسپانیا

این مزایا نشان می دهند که با سرمایه گذاری در املاک اسپانیا، می توان از مزایای مختلفی بهرمند شد و سرمایه گذاری را از حالت تک بعدی خارج کرد. بسیاری از سرمایه گذاری ها تنها مبلغی را در سال به سرمایه گذار باز می گرداند که می تواند برای اموری مشابه با مزیت های اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک هزینه شود.

گزینه های اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در اسپانیا دو گزینه به طور کلی امکانپذیر است:

 • ملک های ۱۰۰ تا ۴۹۹ هزار یورو
 • ملک های ۵۰۰ هزار یورو به بالا

تفاوت گزینه های بالا در مزایایی است که برای سرمایه گذار دارند. برای مثال با خرید خانه های کمتر از ۵۰۰ هزار یورو، سرمایه گذار می تواند اقامت موقت دریافت نماید. در حالی که با خرید خانه های بالای ۵۰۰ هزار یورو یا خرید بیش از یک خانه که مجموع آنها ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر شود، اقامت طلایی ۵ ساله به فرد و خانواده اش اعطا می شود.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در اسپانیا، موسسه ثبت VIP با داشتن دفاتر تخصصی در تهران و بارسلونا تمام خدمات لازم را از مشاوره های اولیه تا عقد قرارداد خرید ملک را برای شما انجام می دهد.

در ابتدا لازم است با کارشناسان ما جلسه ای برگزار نمایید تا پرونده شما بررسی شود و مطمئن شویم که شما صلاحیت اقدام برای این برنامه را دارید. با تائید صلاحیت لازم، در مرحله بعد، تیم ما در جمع آوری مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا به شما کمک خواهد کرد. تیم تخصصی ما در اسپانیا املاکی که با درخواست شما همسو هستند را به شما نشان خواهد داد. پس از انتخاب ملک مناسب، وکیل ما اسناد خرید را تنظیم می کند.

پس از آماده شدن قرارداد، لازم است تا به اسپانیا سفر کنید و حساب بانکی خود را افتتاح نموده و ملک را خریداری کنید. البته این مراحل را وکیل نیز می تواند به نیابت از شما با داشتن وکالتنامه انجام دهد. پس از خرید ملک و پرداخت مبالغ مربوط به آن، می توانید ملک را به نام خود انتقال دهید و سند آن را دریافت نمایید. با ارائه سند به سفارت، می توانید درخواست اقامت خود را ارائه دهید. همانگونه که در بخش قبل گفته شد، نوع اقامت شما براساس مبلغ سرمایه گذاری شما در املاک اسپانیا مشخص می شود.

پس از انجام مراحل بعد در سفارت اسپانیا، درخواست شما تائید می شود و می توانید برای اخذ مجوز اقامت و کارت هویتی خود اقدام نمایید.

قیمت خرید ملک در بخش های مختلف اسپانیا

یکی از ویژگی های جذاب اسپانیا برای سرمایه گذاری در بخش املاک، همانگونه که عنوان شد، ارزانتر بودن قیمت املاک آن است. قیمت املاک در این کشور نسبت به کشورهای بزرگ و غربی اروپا کمتر است. متوسط قیمت ملک در اسپانیا حدود یک سوم انگلستان است.

با این حال، قیمت ملک در شهرهای اصلی اسپانیا مانند مادرید، بارسلونا و سن سباستین گرانتر از شهرهای دیگر است. با این حال، اسپانیا مناطق لوکس متعددی نیز دارد که قیمت ملک در آنها بالاتر از حد متوسط قیمت در این کشور است.

میانگین قیمت خرید ملک بر هر متر مربع در مرکز و اطراف مرکز شهرهای مختلف اسپانیا به صورت زیر است:

 • بارسلونا مرکز شهر: ۴۷۵۰ یورو خارج از مرکز: ۳۰۲۰ یورو
 • مادرید مرکز شهر: ۵۰۳۸ یورو خارج از مرکز: ۳۰۶۵ یورو
 • مرابلا مرکز شهر: ۳۵۰۰ یورو خارج از مرکز: ۲۷۶۰ یورو
 • مالاگا مرکز شهر: ۳۰۱۸ یورو خارج از مرکز: ۲۱۱۸ یورو
 • سن سباستین مرکز شهر: ۵۸۰۰ یورو خارج از مرکز: ۳۶۷۵ یورو
 • والنسیا مرکز شهر: ۲۶۵۴ یورو خارج از مرکز: ۱۳۶۰ یورو
 • بیلبائو مرکز شهر: ۴۴۰۰ یورو خارج از مرکز: ۲۸۳۳ یورو

افرادی که قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با قیمت های بالاتر را دارند می توانند در شهرهای اصلی اسپانیا به راحتی سرمایه گذاری های خوبی انجام دهند. در صورتی که افراد به دنبال املاک بزرگتر هستند، می توانند با همان میزان سرمایه گذاری املاک بزرگتری در شهرهایی مانند مالاگا یا والنسیا خریداری نمایند.

می توانید برای اطلاع از جدیدترین اخبار، قیمت ها و پیشنهادهای خرید ملک در اسپانیا و اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با کارشناسان ما در تهران و بارسلونا تماس بگیرید.

توصیه هایی برای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

هدف خود را مشخص نمایید. هدف شما از مهاجرت به اسپانیا تعیین کننده نوع خانه ای است که مورد نیاز شماست. در صورتی که قصد زندگی در این کشور را دارید، گزینه های متفاوتی نسبت به املاک مناسب سرمایه گذاری وجود دارد. شهرهای کوچکتر یا ساحلی برای زندگی می توانند مقرون به صرفه تر باشند. با این حال، زندگی در شهری مانند بارسلونا می توانند جذابیت های بسیاری داشته باشد. گزینه های سرمایه گذاری در شهرهای بزرگتر مانند مادرید و بارسلونا می تواند عواید مالی بیشتری را داشته باشد.

مزایا را در نظر بگیرید. با دانستن شرایط و مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک تصمیم های دقیق و کارآمدی اتخاذ نمایید. با افزایش سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی می توان امکانات بسیار بیشتری را به دست آورد.

افراد حرفه ای را در کنار خود داشته باشید. برای انتخاب ملک، خرید آن و طی مراحل اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک لازم است از کمک کارشناسان و وکلای ماهر استفاده کنید. فرآیندهای قانونی اخذ اقامت اسپانیا در برخی موارد پیچیده هستند و ممکن است برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورند. علاوه بر این، برخی قوانین خرید ملک در اسپانیا مانند فسخ در اسپانیا با ایران تفاوت هایی دارد. داشتن تیم حقوقی باتجربه در امور اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می تواند موفقیت شما را تضمین نماید.

خدمات ما

موسسه حقوقی ثبت VIP با بهرمندی از متخصصین معاملات املاک و وکیل ماهر در ایران و اسپانیا می تواند اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را برای شما آسان نماید و بسیاری از امور پیچیده این فرآیند را به راحتی پشت سر بگذارد. با ما تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاورین ما اطلاعات و راهنمایی های لازم را در اختیار شما بگذارند. ما در تمام مسیر اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در کنار شما هستیم.