08
فوریه

ثبت برند ۲۰۲۰

ثبت برند ۲۰۲۰

ثبت برند چیست؟ برند، نام تجاری و همچنین علامت تجاری عبارت است از اصطلاح، نماد، طرح و یا ترکیبی از این موارد. نام و علامت تجاری به منزله ی شناساندن محصولات مورد نظر شما یا خدمات شرکت ها از یکدیگر بوجود آمده است. برند در عین حال که یک عبارت خاص است و چیزی بیش از یک کلمه نمی‌باشد اما موضوعی است که تفاوت شما را با دیگر شرکت های رقیب مشخص خواهد کرد. ثبت برند یا همان علامت تجاری نقش بسیار زیادی در صیانت از دارایی معنوی اشخاص حقیقی و یا اشخاص حقوقی خواهد داشت که بسیاری از اشخاص و شرکت‌های مد نظرشان از آن بی‌اطلاع هستند.

برند مورد نظر شما می‌تواند همان جایگاه کسب‌وکار و حوزه ی فعالیت در میان جامعه و همچنین در بین رقبا شما تعریف شود. معروف و مشهور شدن یک برند خاص و معتبر باعث ارتقاء کسب‌وکار شما در جنبه‌های مختلف خواهد شد. دفعات زیادی این موضوع بوجود آمده است که شما یک کالا را بدون توجه به مزایای مندرج بر روی آن و همچنین بدون تحقیق انتخاب نموده اید و حتی این کالا را به افراد نزدیک خود نیز معرفی کرده‌اید. امکان دارد در مورد بعضی دیگر از کالاها هم یک تصویر کاملا منفی در ذهن خودتان داشته باشید. با وجود تمام جنبه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و همچنین اقتصادی برند مورد نظر، اما این مورد جنبه حقوقی و قانونی را هم شامل می‌شود. اشخاص باید کسب‌وکار و حوزه ی فعالیت خود را یا طرح و محصول مورد نظر خودشان را به عنوان یک برند مستقل و معتبر و همچنین قانونی به ثبت برسانند. در غیر این صورت با مشکلات محتملی مواجه می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین و وکلای ما تماس بگیرید

ناگفته نماند که برند یا علامت تجاری شامل انواع مختلف لوگو و نام شرکت است که بعد از ثبت شخص دیگری توانایی به ثبت رساندن آن را ندارد. مدت زمان اعتبار برند ثبت شده ی شما به صورت قانونی ۱۰ سال خواهد بود که بعد از به اتمام رسیدن این سال ها تا ۶ ماه تمام می‌توان برای تمدید برند مورد نظر اقدام کرد. در مراکز معتبر برند را در ۴۵ طبقه مختلف و متنوع می‌توان ثبت کرد.

پروسه ی ثبت برند فرایندی قانونی و تخصصی است و نیاز به متخصصین خاص خود را دارد، برای اطلاعات بیشتر با مشاورین و وکلای ما تماس بگیرید

مزایای ثبت برند

شرکت و سازمانی که با برند معروف شود صد در صد درآمد زیادی هم کسب خواهد کرد و این دو مورد رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. یکی از اصولی ترین بخش های شناخته شدن و معروفیت، ثبت برند است. این کار سبب می شود که به صورت رسمی و قانونی و همچنین حرفه ای کسب و کار خود را راه اندازی کنید و زمانی که مشتریان خودتان ارتباط بگیرید و ثبت علامت تجاری شما دیده شود به راحتی مشتریان شما درک می کنند که با یک شرکت بسیار حرفه ای و متخصص طرف هستند و به راحتی به شما اعتماد می کنند. مزایای ثبت برند عبارتند از:

-ثبت برند شرکت‌ها را مجاب می‌کند که محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز کنند.

-ثبت برند تضمین می‌کند که مشتریان شما می‌توانند کیفیت محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

-اجازه استفاده از برند ها را به اشخاص ثالث می‌دهد و منبع مستقیم درآمد و سرمایه از محل حق امتیازها می‌باشند.

-مورد و شرایط ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.

-ثبت برند دارائی ارزشمند کسب و کار است.

-شرکت‌ها را مجاب می‌کنند در حفظ و یا همچنین بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.

-برای دریافت وام بسیار مفید است.

-ثبت یک برند معتبر و زیبا باعث ماندگاری و به یاد ماندن در ذهن مشتریان و در آخر فروش بیشتر می‌شود.

-یک برند معتبر به راحتی می تواند باعث ایجاد اعتماد در ذهن مشتریان شما و مردم دیگر گردد.

-یک برند معتبر به راحتی می تواند باعث شود که شما شعبه های زیادی در شهر های مختلف تاسیس کنید و همچنین متقاضیان بسیار زیادی برای ایجاد نمایندگی داشته باشد.

-اخذ و دریافت سند ثبت برند باعث می شود که فرد دیگری نتواند به راحتی از نام تجاری شما استفاده کند.

-دریافت سند ثبت، سبب می‌شود که از رقبای خودتان متمایز شوید و کالا و همچنین خدمات شما انحصاری گردد ومالکیت لوگو ونام تجاری مورد نظرتان کاملا به نام شما باشد.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین و وکلای ما تماس بگیرید

مدارک لازم جهت ثبت برند

-کپی شناسنامه و کارت ملی

-جواز شغلی و یا کارت بازرگانی معتبر ( در صورتی که شما جواز و یا کارت بازرگانی ندارید، توسط مشاورین ما فراهم می‌شود)

-آدرس و کد پستی معتبر فرد متقاضی ( منزل و محل کار )

-اعلام اسم برند به کارشناسان ما و استعلام قابل ثبت بودن

-واریز پیش پرداخت و شروع ثبت برند

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین و وکلای ما تماس بگیرید

آیا صرفا با اخذ و دریافت کارت بازرگانی می توان اقدام به ثبت برند نمود؟

در قدیم کارت بازرگانی در قوانین اداره به عنوان جواز به شمار می‌رفت. اما در حال حاضر در فرایند ثبت نشان تجاری و ثبت برند ارائه جواز فعالیت لازم و ضروری خواهد بود و در صورت لاتین و یا بی معنی بود نام برند شما دریافت کارت بازرگانی قانونی و معتبر و یا عضویت اتاق بازرگانی ضروری خواهد بود.

مراحل ثبت برند

برای ثبت برند در مرحله اول حتما باید اظهارنامه ثبت نامی خودتان را تحویل کارشناسان ما بدهید، برای تنظیم اظهارنامه ی مورد نظر، کارشناسان و وکلای شرکت ما، این کار را در سریع ترین زمان برای مشتریان انجام خواهند داد. پس از تحویل و ارسال این اظهارنامه توسط شرکت ما، کارشناسان نسبت به رد و یا همچنین تایید شدن نام برند مورد نظر شما اقدام خواهند کرد. فرایند ثبت برند کاملا تخصصی است و نیاز به تجربه ی کافی دارد پس بهتر است در ابتدای کار و فرایند ثبت برند از مشاورین و متخصصین فعال ما در این زمینه استفاده نمایید.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین و وکلای ما تماس بگیرید