• تماس: 09128359237
 • ایمیل: info(@)sabtvip(.)com
 • ساعات کاری: 09:00-17:00
بنر اصلی

در ۳ دقیقه شرکت ثبت کنید

ثبت شرکت در اروپا

اکثر کشورهای اروپایی دارای اقتصادهای جذابی هستند که موجب رونق این کشورها و پیشرفت آنها در جهان شد است. بسیاری از سرمایه گذاران در دنیا نیز علاقه بسیاری به سرمایه گذاری در این کشورها دارند تا از مزایای قاره سبز بهرمند شوند. از دلایل اصلی این علاقمندی می توان به ثبات سیاسی و اقتصادی بسیاری از کشورهای اروپایی و مزایای سرمایه گذاری در این قاره اشاره کرد. سرمایه گذاری در اروپا علاوه بر ایجاد سود مناسب و امنیت اقتصادی و سیاسی، به سرمایه گذاران خارجی مزایایی مانند اقامت موقت یا دائم و حقوق شهروندان اتحادیه اروپا را ارائه می کند که برای سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای دنیا اهمیت و جذابیت بسیاری دارد.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری مستقیم خارجی

جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی یکی از موتورهای رونق اقتصادی و ایجاد رقابت در بازار است. هر چه کشوری بتواند امکان رشد و تامین امنیت اقتصادی بیشتری را نشان دهد، سرمایه گذاران خارجی بیشتری به سمت آن می آیند. از سوی دیگر هم کشورهایی که به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی هستند، امکانات و شرایطی را برای سرمایه گذاران فراهم می سازند تا در رقابت اقتصادی با دیگر کشورها عقب نمانند.

یکی از راه های جذب چنین سرمایه هایی فراهم کردن امکان ثبت شرکت در کشورهای اروپایی است. کشورهای مختلف در اروپا با توجه به ساختار و وضعیت اقتصادی خود، قوانین مختلفی را برای ثبت شرکت دارند. در برخی از کشورهای ثروتمند این شرایط شاید کمی دشوارتر از کشورهای دیگر باشد. با این حال، ورود به بازارهای یک کشور اروپایی می تواند مزایایی داشته باشد که زحمت ثبت شرکت را جبران کند. علاوه بر سودآوری شرکت ها، مزایای اقامتی و شهروندی این کشورها یکی از عوامل مهم جذب سرمایه خارجی است. برخی از کشورهای اروپایی طی برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت مزایای بسیاری را برای سرمایه گذار و خانواده اش فراهم می سازند.

برای ثبت شرکت در اروپا نیازمند یک وکیل خبره در این زمینه خواهید بود. بسیاری از فرآیندهای ثبت شرکت در اروپا نیازمند دقت و طی کردن مراحل اداری به نحوی است که افراد، بدون داشتن اطلاعات بالای حقوقی و تسلط بر زبان کشور مقصد نمی توانند از عهده آن برآیند.

همانطور که گفته شد، فرآیند ثبت شرکت در کشورهای مختلف اروپایی به دلیل زیرساخت ها و نوع اقتصاد کشورها می تواند متفاوت باشد. با وجود اینکه این کشورها عضو اتحادیه اروپا هستند و در ظاهر امر باید قوانین یکسانی داشته باشند، در عمل به دلیل ساختار اقتصادی و سیاسی متفاوت کشورها، سرمایه گذار گاها با فرآیندهایی مواجه می شود که در ثبت شرکت سایر کشورها وجود ندارد. برای مثال کشوری مانند سوئد از نظر ساختار سیاسی و اقتصادی با اسپانیا و یونان متفاوت است، پس برخی الزامات و فرآیندهای ثبت شرکت و استخدام در آن متفاوت است.

الزامات ثبت شرکت در اروپا

 • دفتر ثبت شده و دفتر مرکزی شما باید در یک کشور اتحادیه اروپا باشند.
 • شما باید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا (از طریق شرکت های تابعه یا شعبه های دیگر) حضور داشته باشید، یا اینکه همه شرکت های درگیر باید تحت قوانین حداقل دو کشور مختلف اتحادیه اروپا اداره شوند.
 • شما باید حداقل سرمایه مشترک ۱۲۰۰۰۰ یورو داشته باشید.
 • شما و نمایندگان کارمندان شرکت خود در مورد مشارکت کارمندان و نحوه مشاوره و اطلاع رسانی به کارمندان تصمیم گیری می کنید.

فرآیند ثبت شرکت در اروپا

بسته به نوع تشکیل یک شرکت اروپایی، شما باید اسناد مختلفی را ارائه دهید. می توانید نیازهای خود را با مراجع دولتی هر کشور بررسی کنید. مراجع دولتی باید طی یک ماه پس از انتشار اسناد درخواستی، به روزنامه رسمی اطلاع دهند که شما درخواست ثبت شرکت داده اید. آنها باید در این اعلام موارد زیر را عنوان کنند:

 • نام شرکت شما
 • شماره، تاریخ و مکان ثبت آن
 • تاریخ، مکان و عنوان روزنامه رسمی که اطلاعات مربوط به شرکت اروپایی شما در کشور شما منتشر شده است
 • دفتر ثبت شده شرکت شما
 • زمینه فعالیت آن

در هر کشور اروپایی که اقدام به ثبت شرکت نمایید، طبق قوانین آن باید قوانین حسابداری و حسابرسی را رعایت کنید. این قوانین ممکن است تا حدی در برخی کشورها متفاوت باشد.

به طور کلی، قوانین مشابهی در اتحادیه اروپا در مورد شرکت های اروپایی در تمام کشورهای اتحادیه اروپا اعمال می شود. با این حال، بسته به کشوری که شرکت اروپایی شما در آن تأسیس شده است، ممکن است قوانین مختلفی در برخی از موارد وجود داشته باشد. به عنوان مثال، این قوانین ممکن است اینکه شما با کدام مقامات باید ارتباط برقرار کنید یا اینکه چه توافقی را برای مشارکت کارکنان باید دنبال کنید، تفاوت داشته باشد.

انواع شرکت های اروپایی

۱٫ شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود
Pubic limited liability company by shares
این شرکت دارای سرمایه سهامی است و تعهد اعضای آن به ترتیب در تفاهم نامه آن مشخص می شود. یک شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود می تواند سهام خود را به فروش بگذارد و در بورس اوراق بهادار باشد. تعداد اعضای یک شرکت سهامی عام باید حداقل هفت (۷) نفر باشد. حداقل سرمایه مجاز و صادر شده یک شرکت دولتی که برای سهام ارائه می شود، باید بیست و پنج هزار و ششصد و بیست و نه یورو (۲۵۶۲۹ یورو) باشد.
۲٫ شرکت تضامنی با مسئولیت محدود
Limited liability company by guarantee with a share capital
این شرکت دارای یک سرمایه سهامی است و مسئولیت اعضای آن در تفاهم نامه آن مشخص می شود. این نوع شرکت می تواند به صورت خصوصی یا دولتی باشد. اگر یک شرکت سهامی عام است ، می تواند مردم را به خرید سهام خود دعوت کند.
موسسه حقوقی VIP Group با داشتن وکلای مجرب و دفاتر خود در کشورهای اروپایی در امر ثبت شرکت در اروپا در تمام مسیر همراه با شماست و به شما کمک می کند تا سرمایه گذاری خود را در قاره سبز آغاز کنید. برای ثبت شرکت در اروپا و دریافت مشاوره در این خصوص می توانید با کارشناسان ثبت شرکت ما تماس بگیرید.