• تماس: 09128359237
 • ایمیل: info(@)sabtvip(.)com
 • ساعات کاری: 09:00-17:00
بنر اصلی

در ۳ دقیقه شرکت ثبت کنید

ثبت شرکت در سوئد

اگر سوئد را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کرده اید و می خواهید در این اقتصاد قدرتمند اروپا سرمایه گذاری کنید، باید شرکت یا موسسه ای ثبت کنید. متخصصان، روند صحیح کسب و کار و پذیرش مالکیت بین المللی، سوئد را به کشوری آسان برای فعالیت های تجاری تبدیل کرده است. در سوئد، کسب و کارهای بین المللی می توانند محیطی مدرن، باز و سازگار پیدا کنند. در این بخش، مقدمه ای بر ثبت شرکت در سوئد گفته می شود.

سوئد یکی از کشورهای عضو شنگن و از نظر قانونی بسیار دقیق و با انضباط است. برای انجام تمام رویه های قانونی در هر موضوعی باید نهایت دقت را داشت تا انجام کار به خوبی و بدون ایجاد مشکل به پیش رود. برای ثبت شرکت نیز باید مراحل قانونی را طبق مقررات انجام داد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در سوئد دارند می توانند شخصا یا با اعطای وکالت به یک وکیل معتبر و مجرب شرکت یا موسسه خود را ثبت کنند.

چرا سوئد؟

سال هاست که سوئد یکی از بهترین اقتصادهای جهان را دارد. ترکیب جامعه گرایی و سرمایه داری این کشور ترکیبی با ثبات را به وجود آورده که زندگی و سرمایه گذاری در این کشور را جذاب کرده است. برخی از مزیت های سرمایه گذاری در سوئد به شرح زیر است:

 • ترکیب نگاه به جامعه و سرمایه از ویژگی های کشورهای اسکاندیناوی است که سوئد به بهترین شکل ممکن در حال اجرای آن است. علاوه بر وجود بازارهای بزرگ مالی و فرصت های آزاد کسب و کار، حقوق انسانی و رفاه اجتماعی در سوئد اولویت بالایی دارد.
 • مدیریت حرفه ای اقتصاد سوئد توسط دولت و نهادهای صنفی، بازارهای این کشور و زندگی کارگران سوئدی را همیشه پر رونق نگه داشته است. همچنین، دولت سوئد با سرمایه گذاری مناسب در زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی موجب رشد و ثبات اقتصاد آن شده است.
 • نوآوری در سوئد به یک اصل اقتصادی تبدیل شده است. پویایی و رقابت پذیری بازار سوئد، نیاز به نوآوری را در کانون توجهات قرار داده و دولت این کشور با حمایت از کسب و کارها آنها را به سمت رشد نوآوری در تمام بخشها هدایت می کند.
 • انجمن های صنفی و اتحادیه های کارگری سوئد نه تنها از کارگران در این کشور حمایت می کنند، بلکه تلاش بسیاری در ارتقاء فضای کسب و کار و رشد شرکت ها در این کشور دارند. آنها در تنظیم قوانین کسب و کار نقش سازنده ای دارند و عضویت در آنها مزایای بسیاری برای مشاغل و کارمندان در سوئد دارد.
 • دسترسی به بازارهای جهانی سوئد به ویژه بازارهای مالی ایالات متحده یکی از برگ های برنده آنهاست. شرکت های بزرگ بین المللی در سوئد فعالیت می کنند و به همین صورت شرکت های سوئدی شعب و کارخانه های زیادی در سرتاسر جهان دارند.

از این رو سوئد یکی از بازارهای بسیار جذاب برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتحادیه اروپاست.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

پیش از هر کار، برای ثبت شرکت در سوئد باید کد ملی سوئدی داشته باشید. این کد ملی ویژه شهروندان و افراد مقیم در سوئد است که با درخواست یکی از نهادهای دولتی مرتبط با شما از اداره مالیات درخواست می شود.

اما برای ثبت شرکت در سوئد سه مرحله اصلی وجود دارد که باید نسبت به آن اقدام نمایید:

 1. انتخاب نوع شرکت: کسب و کار شخصی، کسب و کار مشارکتی/ مشارکت محدود، شرکت مسئولیت محدود و انجمن اقتصادی متداول ترین انواع شرکت در سوئد هستند. قوانین مختلفی در مورد مالیات ، هزینه ها و ثبت وجود دارد که بسته به نوع کسب و کار شما متغیر است.
 2. ثبت شرکت: پس از تکمیل مدارک لازم و گذراندن مراحل قانونی برای اخذ تائیدیه های دولتی و اداری، می توانید شرکت خود را ثبت نمایید. اهمیت ثبت سریعتر و دقیق شرکت در بازار فعالی مانند سوئد از اهمیت بسیاری برخودار است.
 3. ثبت شرکت در اداره مالیات: تمام شرکت هایی که به ثبت می رسند باید در اداره مالیات سوئد ثبت شوند و کد مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در سوئد

برای ثبت شرکت در سوئد بسته به نوع شرکت و زمینه فعالیت، مدارک متفاوتی مورد نیاز است که می توانید با اخذ مشاوره از وکیل مهاجرتی خود از آنها مطلع شوید. برخی از مدارک کلی مورد نیاز به شرح زیر است:

 • نام شرکت
 • نوع شرکت
 • تاریخ ثبت نام
 • جزئیات سرمایه سهام – به ارز SEK و تعداد سهام
 • آدرس دفتر ثبت شده
 • نام ، شماره شناسایی و آدرس اعضای هیئت مدیره
 • اساسنامه

خدمات ما

موسسه حقوقی VIP Group با داشتن کارشناسان و وکلای خبره در ایران و سوئد برای ثبت شرکت در تمام مراحل همراه شماست و به شما در تسهیل امور اداری و تهیه مجوزهای لازم یاری می رساند. برای دریافت مشاوره رایگان جهت ثبت شرکت در سوئد با ما تماس بگیرید.