• تماس: 09128359237
 • ایمیل: info(@)sabtvip(.)com
 • ساعات کاری: 09:00-17:00
بنر اصلی

در ۳ دقیقه شرکت ثبت کنید

ثبت شرکت در کانادا

کانادا یکی از کشورهای ثروتمند جهان و از بهترین کشورها برای مهاجرت و سرمایه گذاری محسوب می شود. این کشور با داشتن ارتباطات و دسترسی بالا، صنایع مختلف و منابع فراوان فرصت های بسیار زیادی را برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است و افراد زیادی از سراسر دنیا به ویژه ایران به دنبال سرمایه گذاری در بخش های مختلف کانادا هستند. یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در کانادا ثبت شرکت است.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

 • رونق همیشگی بازار بزرگ کانادا
 • سهولت ثبت شرکت با حمایت دولت
 • دسترسی آسان به سرمایه برای اخذ وام
 • دسترسی بالا به مواد خام و مواد اولیه برای تولید
 • بازار سهام بزرگ کانادا برای تامین مالی شرکت ها
 • مالیات کمتر شرکت ها به نسبت مالیات بر درآمد صاحبان
 • مسئولیت محدود سهامداران در صورت ورشکسته شدن یا بروز مشکل
 • امکان اخذ اقامت و شهروندی کانادا با تشکیل شرکت طبق قانون کانادا
 • مجزا بودن شخصیت حقوقی شرکت برای خرید ملک، اخذ وام یا عقد قرارداد

صنایع اصلی کانادا

کانادا یکی از کشورهای پهناور جهان است و جغرافیای متفاوتی در بخش های مختلف آن وجود دارد. به همین دلیل، در بخش های مختلف کانادا نوع صنایع و کسب و کارها می تواند متفاوت باشد و سیاست های هر ایالت ایجاد یا گسترش کسب و کار خاصی را بطلبد. به طور کل، صنایع اصلی کانادا که در مواردی تامین کننده بخش بزرگی از نیازهای جهانی است، به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • انرژی. کانادا دارای منابع بزرگی از نفت و گاز است و یکی از تولیدکنندگان بزرگ آن در دنیا به شمار می رود. علاوه بر این، کانادا تمرکز بسیاری بر تولید برق-آبی دارد و نیاز بسیاری از شهرهای خود را با برق تولید شده از جریان آب تامین می کند.
 • تولید صنعتی. با داشتن منابع طبیعی بسیار زیاد برای تولیدات صنعتی، کانادا صنایع تولیدی بسیاری دارد که یکی از مهمترین آنها تولید خودرو و قطعات آن برای شرکت های آمریکایی و ژاپنی است.
 • کشاورزی. این بخش یکی از مهمترین بخش های صنعت کانادا محسوب می شود که به طور سالانه در حال رشد و گسترش است. محصولات کشاورزی و فراورده های کشاورزی کانادا بازارهای بسیار زیادی در بسیاری از کشورهای دنیا دارند.
 • فناوری. با وجود سایه کشورهایی مانند ژاپن و ایالات متحده، فناوری در کانادا نیز بسیار پیشرفته و مورد توجه خاص دولت این کشور است. دولت کانادا به شدت در حال جذب فناوری های نو و استارت آپ ها بوده و مشوق های بسیاری برای آن قرار داده است.
 • خدمات. ۸۰٪ از تولید ناخالص داخلی کانادا را به خدمات تعلق دارد و تقریباً هفتاد درصد نیروی کار کانادا در حال کار در بخش های مختلف این صنعت است. خرده فروشی، بازرگانی، آموزش و بهداشت بیشترین آمار را در بخش خدمات دارند.
 • گردشگری. کانادا دارای یک صنعت گردشگری قوی است که در ارتباط زیاد و مستقیم با خرده فروشی است و سالانه میزان بسیار زیادی از درآمد این کشور را تشکیل می دهد.

انواع شرکت در کانادا

 • شرکت مسئولیت محدود: این نوع شرکت مناسب ترین شرکت برای بیشتر فعالیت های کسب و کار در کانادا است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تشکیل این شرکت ها بسته به استان محل اقدام متفاوت است. با این حال، حداقل سهامداران تعیین شده برای تشکیل این نوع شرکت یک نفر است.
 • مالکیت یگانه: یک کسب و کار است که متعلق به یک فرد می باشد. صاحب این کسب و کار تمام مسئولیت های مربوط به آن را بر عهده دارد و کلیه سود و ضرر و زیان متعلق به اوست. در کانادا، مالک این کسب و کارها از لحاظ حقوقی وضعیت قانونی جداگانه ای ندارد و همه خطرات آن بر عهده اوست.
 • مشارکت: هر کسب و کاری که دو یا چند فرد یا شرکت برای انجام آن همکاری می کنند تا به انجام برسند را مشارکت می نامند. هر یک از اعضا با تخصیص سرمایه، نیروی کار، دارایی ها و مهارت های خود در پیشبرد کار مشارکت می کند و به همان اندازه در سرمایه شرکت سهیم می شد. سود و زیان کسب و کار طبق قرارداد و توافقنامه پرداخت می شود.
 • تعاونی: تعاونی یک شرکت سهامی قانونی است که متعلق به گروهی از افراد است که هدف آنها تأمین دسترسی به محصولات یا خدمات، فروش محصولات یا خدمات و یا اشتغال زایی است. از آنجا که این شرکت ها متعلق به گروهی از افراد است و همه می توانند در تصمیم گیری های آن دخالت داشته باشند، تضاد منافع امری ناگزیر در آنهاست.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

 • طرح تجاری: طرح تجاری اهداف و استراتژی ها، پیش بینی های مالی، بازار و سایر بخش های کسب و کار شما را شرح می دهد و اثبات می کند که برنامه کسب و کار شما موفقیت آمیز خواهد بود. این برنامه به شما کمک می کند تا بر نحوه فعالیت کسب و کار خود تمرکز کنید و بتوانید آن را به درستی اجرا نمایید. برای تامین بودجه از افراد یا موسسه های سرمایه گذار، ارائه یک طرح قدرتمند از اهمیت بسیاری برخوردار است.ثبت نام تجاری: هر شرکت نیاز دارد تا نام تجاری ویژه خود را داشته باشد و به ثبت برساند. نام کسب و کار جدید اگر متفاوت با نام قانونی صاحب مشاغل باشد، باید ثبت شود. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه راه اندازی شرکت، می توانید با یک متخصص یا وکیل مهاجرتی آشنا به ثبت برند مشاوره نمایید. پس از تائید این نام، شما مجاز هستید با آن شروع به فعالیت نمایید.

  تدوین اساسنامه: مرحله دوم ثبت شرکت تدوین اساسنامه است که باید به جزئیات مختلف مربوط به عملکرد شرکت پرداخته شود. در اساسنامه باید نام و نوع شرکت، ترکیب سهام، محدودیت های مربوط به فعالیت ها، تعداد مدیران شرکت، آدرس و شماره تلفن و هر مورد دیگر را ذکر کنید. برای تدوین اساسنامه دقیق و قانونی می توانید با یک وکیل آشنا به ثبت شرکت در کانادا مشاوره کنید.

  تعیین نشانی و تعیین هیئت مدیره: برای انجام مکاتبات و ثبت قانونی، باید نشانی خود را ثبت نمایید. همچنین، در اولین فرصت باید اعضای هیئت مدیره و مدیران خود را در جلسه رسمی تعیین نمایید.

  تکمیل مدارک و پرداخت هزینه ها: در آخرین گام، باید مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کانادا را تکمیل نموده و به مقامات رسمی تحویل دهید. سپس با پرداخت مبلغ نهایی، شرکت را ثبت نمایید.

  یک شرکت را می توان هم به صورت استانی یا هم فدرال ثبت نمود. در صورتی که به صورت استانی یک کسب و کار را ثبت نمایید، تنها می توانید در همان استان دفتر یا نمایندگی افتتاح نمایید در حالی که با ثبت فدرال به تمام استان ها دسترسی دارید.

اهمیت وکیل مهاجرتی

به دلیل نوع روابط بین المللی ایران و کانادا و شرایط گوناگون حاکم بر ثبت شرکت در کانادا، داشتن یک وکیل مهاجرتی که با ثبت شرکت در کانادا آشنا باشد بسیار ضروری است. درخواست و برنامه خود را با یک وکیل مجرب در ثبت شرکت در کانادا مطرح نمایید. وکیل می تواند مسیر اقدام و مدارک لازم را به طور کامل برای شما تشریح نماید و پیشنهادات سازنده ای را به شما ارائه نماید.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید تا کارشناسان و وکلای ما مشاوره لازم درخصوص ثبت شرکت در سایر کشورهای دنیا را به شما ارائه نمایند. موسسه حقوقی VIP Group در تمام مسیر ثبت شرکت در کنار شماست.