• تماس: 09128359237
  • ایمیل: info(@)sabtvip(.)com
  • ساعات کاری: 09:00-17:00
بنر اصلی
  • هزینه و مدارک مورد نیاز

ثبت طرح صنعتی

باید بدانید طرح های صنعتی طیف بسیار وسیعی از محصولات صنعتی، پوشاک و صنایع دستی تولید شده توسط شخص یا گروه، همچنین از ابزارهای فنی و پزشکی گرفته تا ساعت و جواهرات و سایر اقلام لوکس را شامل می‌شوند. انواع طرح صنعتی زمانی قابل ثبت هستند که جدید و یا کاربردی باشند. به عنوان مثال طرح های مختلف لاستیک های اتومبیل اگر برای جلوگیری از لغزش انواع ماشین ها بهتر از سابق عمل کند ممکن است بصورت اختراعی به ثبت برسد و همچنین ممکن است آن را به صورت یک علامت تجاری به ثبت رسانند.

مراحل ثبت طرح صنعتی

-اخذ مشاوره از وکلا و مشاورین مجرب ثبت VIP

– تکمیل اظهارنامه اینترنتی

– بررسی و کارشناسی جهت تأیید طرح و نبود ایرادات توسط مشاورین ما.

– صدور ابلاغیه پذیرش

– اقدام متقاضی جهت تشکیل پرونده فیزیکی.

– پرداخت هزینه های ثبتی قانونی

– دریافت شماره ثبت طرح صنعتی

-ارسال جهت چاپ در روزنامه رسمی

– صدور آگهی

– دریافت سند نهایی ثبت طرح صنعتی

اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

قبل از هر چیزی مهم است که تمامی مراحل ثبت طرح صنعتی را به وسیله ی وکلای مجرب و کارشناسان حرفه ای اقدام کنید، چرا که ممکن است روند به درستی پیش نرود و طرح صنعتی مردود اعلام شود. ما تمامی مراحل را به درستی با با بهترین کیفیت برای شما انجام خواهیم داد.

باید بدانید که ارائه اظهارنامه اولین گام در انجام ثبت طرح صنعتی خواهد بود و این روند برای ثبت اختراع و ثبت علائم تجاری نیز به همین منوال انجام می‌گیرد. لازم به ذکر است که اصلی‌ترین و اصولی ترین بخش در ثبت هر اثر چگونگی و نوع ارائه اظهارنامه بوده و اگر این بخش به خوبی انجام شود، تا حد زیادی می‌توان آن اثر را ثبت شده دانست. فرآیند ثبت طرح صنعتی دارای مراحل زیر است:

-اول، ورود اطلاعات اظهارنامه: که شامل سه بخش اصلی است. بخش اول مربوط به اطلاعات طرح صنعتی است مانند عنوان، شرح و توصیف طرح صنعتی شماست. در بخش دوم باید اطلاعات افراد حقیقی یا حقوقی متقاضی را به درستی وارد کرد و در بخش آخر در صورت نیاز درخواست حق تقدم داده می‌شود.

-دوم، بارگذاری ضمائم: این بخش کاملا مربوط به ارائه ضمائم مورد نیاز اظهارنامه است مانند مدارک هویت متقاضی، مدارم هویت نمایندگی در صورت وجود، تصاویر کالای مورد نیاز و همچنین برخی موارد دیگر. ارائه تصاویر طرح و چگونگی توصیف آن در این بخش صورت می‌گیرد.

-سوم، بازبینی اطلاعات و ضمائم: در این بخش مشاور شما می‌تواند نسبت به بازبینی اطلاعات وارد شده اقدام کند.

– چهارم،پرداخت هزینه و دریافت شماره اظهارنامه: تمامی هزینه‌های مربوطه باید توسط متقاضی و صرفا به صورت الکترونیکی پرداخت شود.

لازم به ذکر است که هر کدام از مراحل فوق ممکن است دارای استثنائات یا موارد خاص خود باشند. پس برای اینکه کار را به درستی جلو ببرید با مشاورین ما تماس بگیرید.

معمولا بعد از پرداخت هزینه و دریافت شماره اظهارنامه، فرد می‌تواند نسبت به پیگیری اظهارنامه خود یا چاپ آن اقدام کند.

ثبت طرح صنعتی چه مزایایی دارد؟

-جلوگیری از تقلب و سو استفاده: همانطور که می‌دانید با ثبت هر اثر می‌توان از سرقت آن توسط افراد دیگر و سو استفاده های احتمالی جلوگیری کرد. چرا که معمولا به هنگام ثبت هر اثر جدید، توسط بازرسان اداره ی مربوطه در خصوص عدم کپی‌برداری آن راستی‌آزمایی به عمل می‌آید و در صورت کپی‌برداری بودن آن اثر، اثر مذکور ثبت نخواهد شد. از دیدگاهی دیگر، با ثبت کردن طرح صنعتی در خصوص بروز هرگونه مشکل یا دعاوی حقوقی، می‌توان به راحتی از حق خود دفاع کرد.

– نکته ای که باید بدانید این است که ثبت طرح های صنعتی به مالکین آن طرح حق انحصاری استفاده و بهره‌مندی از کلیه حقوق و مزایای طرح صنعتی خود را می‌دهد. همچنین مالکین طرحهای صنعتی قادر می‌شوند که از نسخه برداری غیر مجاز و تقلید توسط اشخاص ثالث جلوگیری کنند.

– ثبت طرح صنعتی، فعالیت صادقانه تجاری و رقابت عادلانه را تشویق می‌کند. همچنین تولید طیف وسیعی از محصولات که از نظر زیبایی شناختی، جذاب هستند را ارتقاء می‌دهد.

-مزیت مهم دیگر این است که طرحهای صنعتی ثبت شده، جزء دارایی تجاری مالک آن محسوب شده و می‌توانند ارزش و اعتبار یک شرکت و محصولات آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. هر چه موفقیت، عرضه و تبلیغ یک طرح بیشتر باشد ارزش آن برای شرکت بیشتر خواهد بود.

– مالک طرح صنعتی ثبت شده می‌ تواند با واگذاری اجازه بهره‌ برداری از طرح به شخص دیگر، برای مدت مشخص از امتیازات لازم بهره‌مند گردد.

انجام صحیح مراحل ثبت طرح صنعتی و ایده به شرکت‌ ها این فرصت را می‌ دهد که میزان موفقیت محصولاتشان را در بازار تا حد بسیار زیادی بالا برده و با اطمینان از بازگشت سرمایه و انحصاری بودن آن نسبت به تولید و عرصه آن اقدام نمایند

– پس از هر تغییری در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که باعث زیبا و جذاب شدن محصول تولیدی شما می‌شود، باید قبل از افشاء، آن را ثبت کنید تا مورد سوء استفاده رقبا قرار نگیرد

– با ثبت طرحهای صنعتی و ایده می‌توانید به راحتی از واردات یا تولید محصولاتی که تقلیدی از طرح ثبت شده شما است جلوگیری نمایید.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید: ۰۲۱۷۲۴۷۹۰۰۰۰۹۱۲۸۳۵۹۲۳۷

دریافت مشاوره رایگان

استعلام رایگان

  • هزینه و مدارک مورد نیاز