27
مارس

خرید ملک در سوئد

افرادی که از روش های مختلف به سوئد مهاجرت می کنند، می توانند برای خرید ملک در سوئد اقدام نمایند. نکته مهم در خصوص خرید ملک در سوئد این است که دولت این کشور مالکیت و خرید ملک در سوئد برای افراد خارجی را آزاد کرده اما پیش از خرید ملک، افراد باید اقامت سوئد را اخذ کرده باشند. در برخی از کشورها افراد می توانند با خرید ملک به اقامت آن کشور دست یابند اما در سوئد چنین نیست و فرآیند عکس آن است و خرید ملک در سوئد منجر به اخذ اقامت نمی شود. خرید ملک در سوئد می تواند علاوه بر استفاده به عنوان محل سکونت، نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب شود.

مزایای خرید ملک در سوئد

  • رشد همیشگی قیمت ملک در سوئد به دلیل کم بودن تعداد خانه ها در آمار مختلف همیشه دیده می شود.
  • امکان استفاده به عنوان محل اقامت در زمان تعطیلات وجود دارد و هزینه های بالای اجاره ملک جلوگیری می کند.
  • خانه های جدیدی که در سوئد ساخته می شوند از امکانات و بهینه سازی های بالایی برخوردارند و عمر و بهره وری مناسبی دارند.
  • می توانید با خرید ملک در سوئد، نسبت به افتتاح حساب بانکی و دریافت وام نیز اقدام نمایید.

افرادی که اقامت سوئد را دارند، می توانند با خرید ملک در این کشور جایگاه خود را در این کشور تقویت نمایند و علاوه بر برخورداری از مزایای اقامت سوئد در املاک این کشور سرمایه گذاری کنند، در حالی که این نوع سرمایه گذاری در این کشور سطح بالا و پیشرفته اروپایی برای سایرین به راحتی ممکن نیست.

مراحل خرید ملک در سوئد

هنگام خرید ملک در سوئد و درخواست وام بانکی، در ابتدا شرایط درآمد شخص مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت داشتن شرایط لازم، شخص مجاز به خرید ملک و دریافت وام بانکی می شود.

با وجود اینکه خرید ملک در سوئد می تواند به صورت قراردادی بین خریدار و فروشنده انجام شود، اما تقریبا تمام معاملات املاک در این کشور توسط بنگاه های املاک در سوئد انجام می شود. کارشناسان املاک در سوئد افرادی تحصیل کرده هستند و با رعایت کامل قانون کار خود را انجام می دهند.

افرادی که اقامت سوئد را دارند، می توانند با تحقیقات و جستجوی لازم، ملک مورد نظر خود را پیدا کنند و مذاکرات خود را برای خرید خانه با فروشنده آغاز نمایند. زمانی که بر سر قیمت به توافق نهایی رسیدند، فروشنده بنگاه معاملات املاک مورد نظر خود را به خریدار معرفی می کند.

ما در ثبت VIP خدمات خرید ملک در سوئد را با استفاده از وکیل خود در سوئد برای موکلین مان انجام می دهیم تا این فرآیند با اطمینان و سهولت انجام گردد.

کارشناس معاملات ملکی قرارداد را برای امضا آماده می کند و پیش پرداخت اولیه که معمولا ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد است پرداخت می شود. طی مدت پرداخت پیش پرداخت تا نهایی شدن قرارداد، خریدار می تواند با استفاده از یک ارزیاب بی طرف، به بررسی و ارزیابی ملک بپردازد تا در صورت وجود مشکل برای رفع آن اقدام شود.

یکی از نکات مهم خرید ملک در سوئد این است که می توان فروشنده را به مدت ۱۰ سال نسبت به اتفاقاتی که برای ملک می افتد موظف کرد. تنظیم قرارداد درست و قانونی می تواند این گزینه را شامل شود. در غیر این صورت، از فروشنده سلب مسئولیت می گردد.

قیمت ملک در شهرهای اصلی سوئد

اگر بخواهیم به طور کلی در خصوص قیمت ملک در سوئد اظهار نظر کنیم، باید بگوییم که قیمت ملک در سوئد به نسبت بسیار از کشورهای اروپایی بالاتر است. اما اگر در فکر مهاجرت به سوئد هستید، خرید ملک در سوئد گزینه به صرفه تری در مقایسه با اجاره ملک است.

سه شهر اصلی سوئد که اغلب مهاجرت ها به آن انجام می شود شهرهای استکهلم، گوتنبرگ و مالمو هستند. برای مقایسه قیمت ملک در این سه شهر می توان ملک های مرکز این شهرها را با ملک های خارج از مرکز شهر مقایسه کرد.

خرید ملک در مرکز شهر استکهلم از دو شهر گوتنبرگ و مالمو بیشتر است. دامنه قیمتی خرید ملک در مرکز استکهلم بین ۸۸۸۵ تا ۱۰۸۵۵ یورو است، در حالی که این دامنه برای مرکز گوتنبرگ ۴۹۳۰ تا ۶۹۱۵ یورو برآورد شده است. اما مرکز شهر مالمو املاک ارزانتری دارد و دامنه قیمت آنها از ۳۱۱۵ تا ۵۴۳۰ یورو بر هر متر مربع است.

اگر به دنبال املاک ارزان تری در این شهرها هستید، خانه های خارج از مرکز این شهرها گزینه های ارزانتری هستند. قیمت هر متر مربع خانه در خارج از مرکز استکهلم بین ۴۳۴۰ تا ۷۴۰۰ یورو می باشد. این دامنه قیمت برای شهر گوتنبرگ ۳۲۹۵ تا ۴۹۳۵ یورو است. مالمو همچنان قیمت های کمتری دارد و قیمت هر متر مربع در خارج از مرکز مالمو بین ۱۹۷۵ تا ۳۶۵۰ یورو است.

با این حال، با تعیین دقیق دلیل خرید ملک در سوئد می توان گزینه های دیگری مانند خانه های شهرهای کوچک تر برای تعطیلات را نیز در نظر گرفت.

خدمات ما

برای اخذ اقامت و خرید ملک در سوئد می توانید با کارشناسان ما در دفاتر ایران و سوئد ارتباط برقرار کنید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی ثبت VIP می توانند با اخذ یک وکالتنامه مراحل قانونی مهاجرت به سوئد و خرید ملک در سوئد را به پیش ببرند و آن را برای شما به ثبت برسانند. موسسه حقوقی ثبت VIP در تمام مراحل خرید ملک در سوئد در کنار شماست.