• تماس: 09128359237
  • ایمیل: info(@)sabtvip(.)com
  • ساعات کاری: 09:00-17:00
بنر اصلی

در ۳ دقیقه ، استعلام ثبت برند بگیرید

مراحل ثبت برند
مراحل ثبت برند

برای ثبت نشان تجاری کافیست لیست کالاهایی که قصد دارید برندتان را برای آن ها ثبت کنید مشخص نمایید (به عنوان مثال لوازم آرایشی، خشکبار غذاهای آماده خرید و فروش تبلیغات) و پس از آن برند انتخابیتان را به کارشناسان ثبت VIP ملاصدرا برای استعلام اعلام نمایید.کارشناسان ثبت VIP ملاصدرا پس از استعلام برند و تایید اولیه به شما برای ثبت برندتان اقدام می نمایند. در طی مراحل وکلای متخصص برند تمامی مشاره های لازم را به صورت رایگان در اختیارتان قرار خواهد داد.

 

Untitled-3.1-min
مراحل شروع برند
مراحل شروع ثبت برند

مراحل و فرآیند ثبت برند

اولین قدم)  اولین قدم برای شروع پروسه ی ثبت برند، انتخاب نام برندی است که می خواهید با آن سالها فعالیت کنید و بین مشتریان و در بازار معروف شوید.

دومین قدم)  دومین قدم و مهمترین قدم استعلام برند می‌باشد. شما قبل از ثبت برند و لوگو یا هر علامت تجاری باید بررسی کنید که آیا این برند قبلا ثبت شده است یا خیر؟ ( با کمک کارشناسان ثبت VIP  ملاصدرا )

سومین قدم)  تکمیل مدارک لازم قدم بعدی است: بعد از انتخاب نام و استعلام از احتمال ثبت، باید مدارک لازم جهت ثبت برند را که تکمیل کنید.

چهارمین قدم)  ثبت اظهارنامه علامت تجاری به صورت کامل: بعد از تکمیل مدارک لازم، جهت تایید حساب کاربری گواهی امضا از دفترخانه اسناد رسمی دریافت می‌شود که تمامی این مراحل توسط گروه مشاورین ثبت وی ‌آی پی انجام می‌شود.

پنجمین قدم)  پرداخت هزینه های اداری

ششمین قدم)  شروع به کار وکیل برای ثبت برند

مراحل استعلام برند
استعلام برند

مشاوره کامل به مشتریان قبل از شروع کار با توجه به برند انتخابی آنها

۱- استعلام رایگان نام برند : استعلام نام برند کمک بسیار زیادی می کند تا اگر دقیقا عین کلمه ای در سازمان مالکیت معنوی به ثبت نرسیده باشد از ارسال دوباره آن به اداره ثبت جلوگیری شود ، این کار در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند .

۲- به شما کمک می کنیم تا با توجه به صنفی که در آن فعال هستید ، کامل ترین کالاها را برای ثبت نشان تجاری انتخاب و سند ثبتی خود را به صورت کامل به ثبت برسانید تا برند شما در آینده مورد سو استفاده قرار نگیرد.

۱-به شما کمک می کنیم تا سند ثبتی برند خود را به صورت کامل ، که شامل ثبت لوگو و ثبت همزمان فارسی و لاتین کلمه می باشد به ثبت برسانید تا در آینده نیازی به هزینه مجدد برای تکمیل سند ثبتی خود نداشته باشید .

۲-به شما کمک می کنیم طرحی مناسب برای لوگوی خود انتخاب کنید تا با طرحی مناسب و حرفه ای در جذب مشتریان موفق تر و به یاد ماندنی تر باشید.

۳-تیم متخصص حقوقی وی آی پی در کنار شما خواهد بود تا اشخاص و صاحبان مشاغلی که برندشان توسط افراد سودجو مورد سو استفاده و کپی برداری قرار گرفته بتوانند با گرفتن توقیف فرد کپی بردار، ضرر و زیان و غرامت دریافت کنند.

۴-تیم متخصص وی آی پی به شما کمک می کند تا در صورتی که قبلا برای ثبت نشان تجاری اقدام کرده و موفق به ثبت آن و گرفتن تایید از اداره معنوی نشده اید ، با مشاوره و کارشناسی تخصصی و بررسی علل رد در اظهارنامه ، با بهترین راهکار را برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما پیشنهاد می دهد.

مزایای ثبت برند

۱- داشتن سند ثبت نام تجاری (برند) باعث می شود ،فروش خدمات یا کالاهای شما، چندین برابر شود و در سود شما تاثیر زیادی ایجاد نماید.

۲- داشتن یک برند معتبر وزیبا باعث ماندگاری در ذهن مشتریان ودر نتیجه فروش بیشتر می گردد.

۳- یک برند معتبر می تواند باعث ایجاد اعتماد در ذهن مشتریان ومردم عادی گردد.

۴- یک برند معتبر می تواند ،شعبه های زیادی در شهر های مختلف تاسیس کند ومتقاضیان زیادی برای ایجاد نمایندگی داشته باشد.

۵-دریافت سند ثبت نشان تجاری (برند) باعث می شود ،هیچ شخص دیگری نتواند از نام تجاری شما کپی برداری کند.

۶-دریافت سند ثبت ، باعث می شود از رقبا متمایز شوید وکالا وخدمات شما انحصاری شود ومالکیت لوگو ونام تجاری به نام شما باشد.

مدارک ثبت برند
مدارک ثبت برند

1- کپی شناسنامه و کارت ملی
۲-جواز شغلی یا کارت بازرگانی ( در صورتی که جواز یا کارت بازرگانی ندارید ، توسط ثبت VIP ملاصدرا گرفته شود )
۳-آدرس و کد پستی ( منزل و محل کار )
۴-اعلام اسم برند به کارشناسان ثبت VIP ملاصدرا و استعلام قابل ثبت بودن
۵-واریز پیش پرداخت و شروع ثبت برند

سوالات رایج ثبت برند
سوالات رایج

برای ثبت نشان تجاری (برند) چه مدارکی لازم است و چقدر زمان لازم است؟

اگر به صورت حقیقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، کپی شناسنامه و کارت ملی مالک برند و جواز مربوطه نیاز است.

اگر به صورت حقوقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، آگهی تاسیس شرکت، مدارک شناسایی مدیرعامل و جواز فعالیت مورد نیاز است و پروسه ثبت نشان تجاری حدودا ۶۰ روز کاری می باشد.

برای افرادی که قصد ثبت برند دارند ولی جواز فعالیت ندارند چه راهکاری پیشنهاد می شود؟

ثبت VIP ملاصدرا پروسه اخذ جواز را به سرعت و در زمان کم انجام می دهد.
افرادی که تولید کننده محصولی هستند و برای ثبت نشان تجاری انحصاری خود جواز ندارند، پیشنهاد ما به آن ها اخذ جواز تاسیس می باشد. این جواز برای اداره صنعت و معدن می باشد، حدودا یک هفته زمان می برد، معاف از مالیات می باشد و تنها به مدارک شناسایی نیاز دارد.

آیا صرفا با کارت بازرگانی می توان اقدام به ثبت برند نمود؟

قبلا کارت بازرگانی در قوانین اداره به عنوان جواز محسوب می شده است.
اما اکنون در پروسه ثبت نشان تجاری ارائه جواز فعالیت ضروری است و در صورت لاتین و یا بی معنی بود برند (نداشتن معنی در فرهنگ نامه لغت دهخدا) دریافت کارت بازرگانی و یا عضویت اتاق یازرگانی ضروری می باشد.

ثبت برند در خارج از کشور به چه صورت است؟

برای ثبت نشان تجاری در خارج از کشور حتما باید در ایران نشان تجاری خود را به ثبت رسانده باشید. بعد از آن از بین کشورهای عضو اتحادیه مادرید، کشورهای مد نظر خود را انتخاب می کنید.

برند چیست

ثبت برند

برند کلمه‌ای آشنا و پرکاربرد است که بسیار در رسانه‌ ها و شبکه های اجتماعی شنیده شده است، شاید برایتان جذاب باشد که بدانید برند چیست و چه تفاوتی با شرکت دارد؟ چرا همه به دنبال ثبت برند هستند؟ در کل داشتن یک برند برای یک مجموعه چه مزیتی دارد؟ و چرا باید اصلا به فکر ثبت آن بود؟ در ادامه با ثبت وی آی پی همراه باشید تا به تمام این سوالات و نحوه‌ی قانونی ثبت برندها پاسخ بدهیم.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید: ۰۲۱۷۲۴۷۹۰۰۰۰۹۱۲۸۳۵۹۲۳۷

ثبت برند چیست

برند، علامتی اختصاری است که به طور کلی هر نوع شرکتی برای معرفی محصول و خدمات خود از آن بهره می برد. در حقیقت راه شناخت یک شرکت، برند و علامت تجاری مربوط به آن است. به عبارت ساده تر، باید گفت با ثبت برند، یک شرکت به مشتریان خود معرفی می گردد و مشتریان شناخت بیشتری از شرکت پیدا می‌کنند.

برندها از زمان قدیم رواج داشته اند و شناخته شده بودند. همانطور که در گذشته تجارتخانه ‌ها و کارخانه ‌ها برای رواج محصولات تولیدی خود از آرم مخصوص خویش استفاده می‌کرده اند تا در بازار شناخته شوند امروز هم از برندها برای شناخته شدن و مطرح شدن شرکت یا محصول خود بسیار استفاده می‌کنند.

باید بدانید که اولین اقدام هر فرد برای تولید و فروش یک محصول یا یک شرکت بعد از ثبت خود برای شروع تبلیغات و معرفی خود، ثبت علامت تجاری است که براساس ضوابط و قوانین مندرج در قوانین مربوط به ثبت علائم و اختراعات، این فرآیند صورت می پذیرد.

مزایای ثبت برند

۱) ثبت برند به نوعی حق استفاده از آن محصول را منحصر به شرکت یا واحد خدماتی شما می‌کند.

۲) ثبت برند باعث حفظ و تلاش برای بهبود کیفیت محصول می شود.

۳) ثبت برند جهت دریافت وام و تسهیلات مالی برای شرکت مفید است.

۴) با ثبت برند افراد سرمایه گذار اعم از حقیقی یا حقوقی (سایر شرکت ها) تمایل بیشتری برای همکاری با شرکت پیدا می کنند.

۵) داشتن سند ثبت نام تجاری (برند) باعث می شود ،فروش خدمات یا کالاهای شما، چندین برابر شود و در سود شما تاثیر زیادی ایجاد نماید.

۶) داشتن یک برند معتبر وزیبا باعث ماندگاری در ذهن مشتریان ودر نتیجه فروش بیشتر می گردد.

۷) یک برند معتبر می تواند باعث ایجاد اعتماد در ذهن مشتریان ومردم عادی گردد.

۸) یک برند معتبر می تواند ،شعبه های زیادی در شهر های مختلف تاسیس کند ومتقاضیان زیادی برای ایجاد نمایندگی داشته باشد.

۹) دریافت سند ثبت نشان تجاری (برند) باعث می شود ،هیچ شخص دیگری نتواند از نام تجاری شما کپی برداری کند.

۱۰) دریافت سند ثبت ، باعث می شود از رقبا متمایز شوید وکالا وخدمات شما انحصاری شود ومالکیت لوگو ونام تجاری به نام شما باشد.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید: ۰۲۱۷۲۴۷۹۰۰۰۰۹۱۲۸۳۵۹۲۳۷

ضرورتِ داشتنِ یک برند تجاری در کسب و کار چیست؟

باید بدانید که ثبت برند باعث جلوگیری از کپی و سواستفاده های احتمالی از شهرت و اعتبار نام تجاری شما می‌شود. برند و نام تجاری شما مانند یک ویترین زیبا است. یک ویترین زیبا قطعاً در جذب مشتریان تاثیر بسزایی خواهد داشت. با داشتن یک علامت تجاری خوب و معتبر، تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان تبلیغات شما به مشتری همیشگی شما تبدیل می‌شوند و بازدهی تبلیغات شما بیشتر و بیشتر می‌شود. همه دوست دارند تجربه‌های خوشایند یک بار دیگر تکرار شوند.

مدارک لازم جهت ثبت برند شرکتی

اگر به صورت حقوقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، آگهی تاسیس شرکت، مدارک شناسایی مدیرعامل و جواز فعالیت مورد نیاز است و پروسه ثبت نشان تجاری حدودا ۶۰ روز کاری می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید: ۰۲۱۷۲۴۷۹۰۰۰۰۹۱۲۸۳۵۹۲۳۷

برند خوب چه برندی است

استعلام برند قبل از ثبت

فلسفه ثبت برند جلوگیری از کپی برداری از نام تجاری شرکت ها و برند های دیگر است. یعنی نام یا علامت تجاری که قصد ثبت آن را دارید به هیچ وجه نباید قبلا ثبت شده باشد. حتی مشابه آن هم نباید باشد که به نوعی گول زننده باشد و ذهن عموم را به اشتباه بیاندازد.

برند خوب چه برندی است؟

-برندی خوب و قابل اعتماد است که از برندهای دیگر متمایز بوده و نسبت به آن ها برتری داشته باشد.

-نکته ی مهم این است که برند باید بتواند برای شما سرمایه ایجاد کند نه این که فقط مستلزم صرف هزینه از جانب شما باشد.

-مهم است که فرهنگ با ارزش بودن برندتان در میان پرسنل رواج داشته باشد.

-باید بتوانید نیازهای مشتریان خود را مدیریت کنید.

-برندی که بتواند احساسات مشتریان را به خاطر همراهی با برند برانگیخته کند.

-برندی که بتواند به خواسته های مشتریان ارزش دهد و به ارزش ها پایبند بماند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید: ۰۲۱۷۲۴۷۹۰۰۰۰۹۱۲۸۳۵۹۲۳۷

دریافت مشاوره رایگان

درخواست ثبت برند در 3 دقیقه