• تماس: 09128359237
  • ایمیل: info(@)sabtvip(.)com
  • ساعات کاری: 09:00-17:00
بنر اصلی

در ۳ دقیقه شرکت ثبت کنید

خدمات ما برای ثبت شرکت

۱- به شما کمک می کنیم شرکتی را ثبت کنید که مالیات کمتری پرداخت کنید.

۲- به شما کمک می کنیم تا از تسهیلات بانکی یا تسهیلات شرکت های دانش بنیان استفاده کنید.

۳- به شما کمک می کنیم محصولات یا خدمات خود را بهتر بفروشید.

۴- به شما کمک می کنیم در جذب مشتری در شبکه های اجتماعی و بین رقبا، بهترین سوددهی را داشته باشید.

۵- به شما کمک می کنیم بهترین نوع شرکت را بر اساس اهدافتان انتخاب کنید.

۶- به شما کمک می کنیم بر اساس نیازتان بهترین نوع شرکت را ثبت کنید .

برای ثبت شرکت لازم است تمام اصول لازم قانونی در اساسنامه رعایت شود. ما بر اساس اهداف شما که می تواند یکی از موارد زیر باشد:

۱- عقد قرارداد با شرکت ها و ادارات خصوصی یا دولتی

۲- جذب مشتریان بزرگ تر و کسب اعتبار بین مشتریان

۳- شرکت در مناقصات یا نمایشگاه های مختلف

۴- اخذ وام از بانک ها

۵- توسعه کسب و کار قبلی تان

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت

۱- معرفی حداقل دو نفر عضو برای ثبت شرکت (شریک یا اعضای خانواده)

۲- کپی شناسنامه و کارت ملی

۳- آدرس و کد پستی (منزل یا دفتر کار)

۴- انتخاب نام شرکت (به کمک مشاورین ثبت VIP)

۵- انتخاب نوع فعالیت شرکت (به کمک مشاورین ثبت VIP)

۶- تکمیل فرم اطلاعات لازم (به کمک مشاورین ثبت VIP)

مزایای ثبت شرکت چیست؟

– برتری از رقبا و سهم بیشتر در فروش
– سود بیشتر به دلیل اعتبار حقوقی بوجود آمده
-ایجاد اعتبار بسیار زیاد در کسب و کار و نزد مشتریان و در نتیجه اعتماد بیشتر طرف مقابل
-امکان اخذ نمایندگی های شرکت های داخلی و همچنین بین المللی
-امکان استفاده از انواع تسهیلات مختلف و وام های بزرگ بانکی و همچنین استفاده از امکانات و تجهیزات ایجاد شده توسط سازمان های مختلف دولتی
-تقسیم و توزیع مسئولیت ها و همچنین وظایف بین اعضای شرکت
– امکان تبلیغات به صورت رسمی برای شرکت
-مبادلات تجاری بین المللی و داخلی با سایر شرکت ‌ها و کشورها
-افزایش اعتبار با گذشت زمان نزد رقبا
-واضح بودن و شفافیت تمام اطلاعات شرکت‌ ها
-شرکت در انواع مناقصه‌ها و مزایده‌ها
-برخورداری تمام اعضای شرکت مورد نظر از حقوق قانونی وسود

مراحل ثبت شرکت

-نوع شرکت خود را به وسیله ی مشاورین ما مشخص می‌کنید
-شرکا و همچنین سهامداران شرکت را به وسیله ی مشاورین ما تعیین می‌کنید
-میزان و نوع سرمایه شرکت مورد نظر را مشخص می‌کنید
-موضوع فعالیت شرکت خود را به صورت شفاف با مشورت با ما اعلام می‌کنید
-انتخاب نام شرکت را انجام می‌دهید
-سمت افراد عضو هیئت مدیره را تعیین می‌کنید
-مدارک مورد نیاز و معتبر را آماده و به امضا می‌رسانید
-پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها توسط مشاورین ما انجام می‌شود
-هزینه آگهی ثبت شرکت مورد نظر در روزنامه رسمی را پرداخت می‌کنید

 

آیا می توان فقط با یک نفر عضو ثبت شرکت را انجام داد؟
برای ثبت شرکت مورد نظر با مسئولیت محدود حداقل به دو نفر عضو نیاز خواهد بود، می توان شرکت مسئولیت محدود تک مدیر عاملی به ثبت برسد که در این صورت، داشتن یک نفر سهامدار به غیر از مدیر عامل ضروری می باشد.

سوالات رایج در مورد ثبت شرکت

برای ثبت شرکت چه مدارکی لازم است و چقدر زمان می برد؟

در مراحل اولیه فقط کافیست یک فرم که شامل تمامی اطلاعات شرکت می باشد پر شود (این فرم شامل: نام تمام اعضاء، سمت ها، میزان سهام هر عضو، آدرس و نشانی شرکت، اسامی انتخابی شرکت، حق امضاء و موضوع انتخابی شرکت می باشد.)

تفاوت ثبت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود چیست؟

برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به پنج نفر عضو می باشد(سه نفر اعضای هیئت مدیره و دو نفر بازرس) برای ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز به دو نفر عضو می باشد.
در شرکت سهامی خاص بعد از تایید نام شرکت، ۳۵% سرمایه که حداقل ۱۰۰ هزار تومن می باشد باید در حساب بانکی که به نام شرکت باز شده است تا زمان آگهی تاسیس شرکت بلوکه شود. ولی در شرکت مسئولیت محدود نیازی به این امر نمی باشد.

بعد از ثبت شرکت چه اقداماتی باید انجام داد؟

بعد از ثبت شرکت بالافاصله باید اقدام به دریافت پلمپ دفاتر و کد اقتصادی گردد.

آیا می توان تنها با یک نفر عضو ثبت شرکت انجام داد؟

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل به دو نفر عضو نیاز هست، می توان شرکت مسئولیت محدود تک مدیر عاملی به ثبت برسد که در این صورت، داشتن یک نفر سهامدار به غیر از مدیر عامل ضروری می باشد.

آیا اگر شخصی سوء پیشینه داشته باشد دیگر نمی تواند اقدام به ثبت شرکت داشته باشد؟

اگر فردی سوء پیشینه داشته باشد، می تواند به عنوان سهامدار وارد شرکت شود( نمی تواند جزء اعضای اصلی هیئت مدیره باشد) بعد از پایان ثبت، با تنظیم صورت جلسه تغییرات، تغییر سمت صورت می گیرد.

هر شخصی با توجه به نوع کاری که می خواهد در شرکت خودش انجام دهد و اهدافی که برای تأسیس شرکت دارد (کوتاه مدت و بلند مدت) می بایست حتما به اصول و قوانین مربوطه اشراف داشته باشد.

انتخاب کردن این نوع شرکت ها فقط بستگی به نوع کار افراد، اهداف، نوع آینده نگری و تعداد نفرات شرکت دارد. از انواع دیگر شرکت می توان از شرکت تعاونی، سهامی عام، سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت مختلط، شرکت سرمایه، موسسات و غیره نام برد.

شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود از متداول ترین و پرطرفدارترین انواع ثبت شرکت در کشورمان هستند به نحوی که بیش از ۹۸ درصد شرکت های ثبت شده را تشکیل می دهند.

مراحل ثبت شرکت کدام است؟

انتخاب نوع شرکت

از آنجا که ۹۰ درصد شرکت های ثبت شده از نوع شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود هستند انتخاب سختی پیش رو نخواهید داشت. در مقاله بعد با این شرکت ها بیشتر آشنا میشویم.

community

انتخاب نام برای شرکت

در مرحله بعد می بایست یک نام برای شرکت خود انتخاب نمایید.نام باید حداقل از سه کلمه تشکیل و کلمات آن در لغتنامه دهخدا وجود داشته باشد. چنانچه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با ما تماس بگیرید.

business-brainstorming

به جمع مدیران خوش آمدید !!!

تمام شد! کافیست بقیه کارها را به ما بسپارید و تمرکز خود را روی مدیریت مجموعه خود بگذارید. بعد از ثبت شرکت تان می توانید از خدمات پس از ثبت ملاصدرا بهره بگیرید.

چگونه می تونیم از وجود اسم خود در هیئت مدیره شرکتی با مسئولیت محدود مطمئن بشیم؟

در صورتیکه شخص تازه وارد شرکت شده باشد از طریق آخرین آگهی تغییرات و در صورتیکه از ابتدای ثبت شرکت عضو بوده از طریق آگهی تاسیس میتوان از وجود اسم شخص در هیات مدیره مطمئن شد. آگهی های شرکت را می توانید از طریق جستجو در سایت روزنامه رسمی بیابید

پرسش های پرتکرار در زمینه ثبت شرکت

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید آدرسی رو برای شرکت در نظر گرفت. این آدرس یا مکان حتما باید دارای سند به نام یکی از اعضا باشه یا باید اجاره نامه باشه یا اینکه نیازی به چیزی نیست ؟ میشه آدرس رو بدون داشتن سند یا اجاره نامه قرار داد؟

در مرحله ثبت شرکت نیازی به سند یا اجاره نامه به نام شرکت نیست و می توان آدرسی مثل محل زندگی یکی از اعضا را به عنوان آدرس شرکت اعلام کرد. اما پس از ثبت شرکت و در مرحله تشکیل پرونده دارایی نیاز به سند یا اجاره نامه به نام شرکت دارید. پس بهتر است از ابتدا آدرسی با سند یا اجاره نامه به نام شرکت اعلام نموده و یا آدرسی را اعلام کنید که پس از ثبت، امکان تغییر سند یا اجاره نامه آن به نام شرکت وجود داشته باشد تا در مرحله تشکیل پرونده دارایی مجبور به تغییر آدرس و صرف زمان و هزینه اضافی نگردید. با این حال در صورتی که در مرحله ثبت آدرسی اعلام نموده اید که سند یا اجاره نامه به نام شرکت ندارد، می توانید در مرحله تشکیل پرونده دارایی از صورتجلسه تغییر آدرس استفاده نمایید

شرکت با مسئولیت محدود حداقل از ٢ نفر تشکیل میشه اگر یکی از شرکا فوت کنه آیا شرکت می تونه با یه مدیر به فعالیت تجاری خودش ادامه بده یا خیر؟

شرکت با مسئولیت محدود با استناد به ماده ٩۴ ق.ت. حداقل از ٢ نفر تشکیل می گردد. حال اگر یکی از شرکا فوت نماید متن قانونی وجود ندارد که شرکت بتواند با یک شریک به بقای خود ادامه دهد اما برای جلوگیری از انحلال بهتر است که شرکت به فعالیت خود ادامه دهد. پیش بینی ماده قانونی در این زمینه ضروری است تا اشخاص ذینفع بتوانند از دادگاه تقاضای انحلال شرکت مزبور را بنمایند

نوع شرکت مسئولیت محدود در مالیات شرکت تفاوتی ایجاد می کنه؟

نوع شرکت تفاوتی در تعیین مالیات نخواهد داشت. مالیات شرکت بر اساس کارکرد سالیانه شرکت ها و سود برآورد شده بر اساس دفاتر شرکت بدون توجه به نوع آنها تعیین خواهد شد.

در مورد عزل مدیر یا مدیران در شرکت با مسئولیت محدود متن صریحی وجود نداره و در عمل مشکلاتی در صورت بروز اختلاف بین شرکا ایجاد کرده، برای رفع این مشکل چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

موجب ماده ١٠۴ ق.ت. شرکت با مسئولیت محدود ممکن است توسط یک یا چند مدیر موظف یا غیرموظف که از بین شرکا یا خارج آنان انتخاب می گردند اداره شود. ملاحظه می شود که قانونگذار انتخاب مدیر یا مدیران را برای مدت محدود یا نامحدود در اختیار شرکا گذاشته و در مورد عزل آنان تصریحی ننموده است که در عمل مشکلات زیادی به هنگام بروز اختلاف ایجاد می کند. بعضی از حقوقدانان معتقدند که قابل عزل بودن مدیران ممکن است در اساسنامه شرکت تصریح گردد، عده ای دیگر نیز معتقدند عزل مدیر با در دست داشتن دلایل موجه و با تقدم دادخواست از دادگاه تقاضا گردد. در حقوق فرانسه رضایت عده ای از شرکا که بیش از نصف سرمایه و دلایل موجه نیز داشته باشند برای عزل مدیر کافی است، ضمنا شرکا می توانند از دادگاه تجارت نیز به موجب ماده ۵۵ قانون ٢۴ ژوییه ١٩۶۶ تقاضای عزل مدیر را به شرط داشتن دلایل کافی درخواست نمایند. در حال حاضر به نظر می رسد که مجمع عمومی عادی در صورت تقصیر مدیریت می تواند نسبت به عزل مدیر متخلف اتخاذ تصمیم نماید.

سهامداران شرکت با مسئولیت محدود می تونن زیر سن قانونی ۱۸ سال باشند؟

بله در صورتیکه عضو هیات مدیره نباشند و فقط سهامدار باشند مانعی وجود ندارد

انواع شرکت 

sherkat sahami khaas
sabt sherkat arayeshi behdashti

 

دریافت مشاوره رایگان